Jakie klucze wybrać do warsztatu? 3 klucze, które przydają się domowym majsterkowiczom

Przydomowy warsztat powinien być wyposażony w klucze do majsterkowania. Klucze służą do przykręcania różnych śrub, dlatego sprawdzają się podczas napraw samochodów i domowych sprzętów, wykonywania i składania mebli oraz usuwania usterek z instalacji wodnej lub kanalizacyjnej. Bez kluczy trudno jest wykonywać wiele prac, dlatego sprawdź, które rodzaje kluczy przydają się w warsztacie i garażu.

  1. Klucze nasadowe – podstawowe narzędzia do garażu
  2. Klucz udarowy do wymagających prac
  3. Precyzyjny klucz dynamometryczny

Sam materiał nie wystarczy, by wykonać samodzielnie meble lub naprawić instalację wodną. Ważne są też akcesoria i narzędzia, które pozwolą połączyć wszystkie części w całość. Zestaw narzędzi powinien składać się z kluczy, które są podstawowym akcesorium majsterkowicza amatora i profesjonalnego fachowca. Oto 3 typy kluczy, dzięki którym wykonasz podstawowe naprawy w domu.

Klucze nasadowe – podstawowe narzędzia do garażu

Klucze nasadowe pozwalają zaoszczędzić miejsce i jednocześnie przydają się do wielu prac. Jeden trzonek służy do mocowania różnych nasadek. Dzięki temu w niewielkim pudełeczku mieszczą się liczne końcówki kluczy płaskich, krzyżykowych i imbusowych. Wystarczy założyć inną nasadkę, by zmienić rozmiar i rodzaj klucza na potrzeby do skręcenia mebli, naprawienia sprzętu AGD lub zamontowania uchwytu na ścianie.

Klucz udarowy do wymagających prac

W przypadku cięższych prac, wymagających większej siły i dokręcania wielu śrub przydany jest klucz udarowy. Dzięki niemu wszelkie śruby są idealnie dokręcone. Korzystanie z klucza udarowego sprzyja poprawnemu montowaniu kół samochodowych i wykonywaniu zadań z zakresu mechaniki w prawidłowy sposób. Używanie innych rodzajów klucza w garażu podczas reperowania auta może zakończyć się uszkodzeniem różnych części i skróceniem żywotności poszczególnych podzespołów. Klucz udarowy dodatkowo przyśpiesza wymagające prace, gdyż dokręcenie śrub z dużą siłą w tradycyjny sposób trwa długo.

Precyzyjny klucz dynamometryczny

Klucz dynamometryczny służy do wykonywania precyzyjnych prac, w których konieczne jest dokręcenie śrub z odpowiednią siłą. Po ustawieniu klucza przykręca się części bez ryzyka uszkodzenia gwintu lub innego elementu konstrukcji. Z klucza dynamometrycznego korzysta się między innymi w celu stworzenia delikatnych elementów instalacji elektrycznych. Bez sięgnięcia po taki klucz można zerwać gwint lub zniszczyć części, które mają być podtrzymywane na miejscu przez śrubę. Klucz może służyć do dokręcania wielu śrub, gdyż zmiana jego ustawień zajmuje kilka sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *