Wszystko o właściwym wyposażeniu łazienki

Wyposażenie łazienki w dużym stopniu wpływa na łatwość utrzymania czystości w tym pomieszczeniu. Planując urządzanie i urządzanie domowego salonu kąpielowego czy małej toalety, warto zadbać o to, aby sprzątanie łazienki nie było dla nas problemem, a prace porządkowe trwały jak najdłużej.

Dlaczego coraz częściej wybieramy elementy podwieszane w łazience?

Opcja podwieszanej toalety i umywalki jest dziś niemal standardem, zwłaszcza przy kompletowaniu łazienki w nowym mieszkaniu lub domu. Jednak osoby, które przebudowują stare łazienki, często borykają się z dylematem, czy tradycyjny stojący sedes i umywalkę na postumencie wymienić na podwieszaną. W końcu nie tylko muszą kupić nową toaletę i umywalkę, ale także kupić stelaże montażowe, które następnie należy wykończyć okładziną. Dokonując wyboru, warto wziąć pod uwagę praktyczność – elementy stojące nie tylko zajmują więcej miejsca na podłodze, ale również stanowią większe utrudnienie w utrzymaniu czystości, a przecież to właśnie podstawa i styk miski sedesowej z podłogą jest newralgicznym miejscem, bo to właśnie tam gromadzi się najwięcej brudu i najtrudniej go usunąć, zwłaszcza jeśli na tym obszarze występują spoiny płytek.

Takie wyposażenie łazienki trzeba często czyścić, a efekt nie zawsze jest zadowalający. Właściciele łazienek, którzy zainstalowali urządzenia podwieszane, nie będą mieli większego problemu. Toaleta, umywalka i bidet montowane są na specjalnej ramie mocowanej do ściany. Rama pokryta płytą gipsowo-kartonową tworzy prostopadłościan, który można pokryć płytkami lub inną łatwą do utrzymania w czystości okładziną. Zbiornik do spłukiwania toalety jest również ukryty na dole, a na górze widać tylko przycisk spłukiwania. Dzięki temu żadne elementy montażowe nie pozostają na zewnątrz, gdzie może zbierać się kurz. Podłoga pod toaletą lub umywalką także jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Ogrzewanie łazienki

Grzejnik jest kolejnym ważnym elementem wyposażenia łazienki, jeśli chodzi o utrzymanie jej w czystości, głównie dlatego, że gromadzi się na niej dużo kurzu. Gdy zimne powietrze unosi się z grzejników, kurz i alergeny krążą i osadzają się na grzejnikach. Starsze grzejniki mogą być szczególnie trudne do czyszczenia ze względu na swoją konstrukcję: żeberkowe grzejniki żeliwne i grzejniki blaszane. Nowa generacja grzejników łazienkowych jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. Emaliowana stalowa rura ma gładką powierzchnię, a jej konstrukcja umożliwia dostęp do każdego zakamarka. Lepszym sposobem ochrony grzejników przed gromadzeniem się kurzu jest ogrzewanie podłogowe. Instalacja jest niewidoczna i nie zajmuje miejsca. Temperatura powierzchni ogrzewanych podłóg jest nieco wyższa niż powietrza, więc nie ma ruchu powietrza. Nawet jeśli kurz opadnie na ogrzewaną podłogę, nie podniesie się ponownie.

Pozostałe elementy wyposażenia łazienki

Projektując lub remontując naszą łazienkę stajemy przed sporym wyzwaniem. Wybór elementów na rynku jest tak obszerny, że dokonanie właściwego wyboru spośród nich może nam zająć sporo czasu. Musimy wybrać podstawowe elementy, jak umywalka, sedes, musimy się zastanowić, czy wybieramy wannę, czy prysznic, czy może jedno i drugie, jeśli mamy do dyspozycji dużą przestrzeń. Po wyborze podstawowych elementów wybieramy dodatki, które dopełnią całość naszej łazienki, będą praktyczne i atrakcyjne wizualnie dla naszego oka. Po całe wyposażenie łazienkowe i profesjonalne doradztwo w tym zakresie warto udać się do firmy Świat Łazienek, mieszczącej się w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *