Wszystko, co warto wiedzieć o narożnikach wypoczynkowych

Narożniki wypoczynkowe stanowią centrum salonu i miejsce relaksu całej rodziny. Zazwyczaj są spore, ale dzięki swojemu kształtowi idealnie wpasowują się w wystrój wnętrza. Dodatkowo mogą być wyposażone w funkcję spania oraz pojemnik na pościel, co znacznie podnosi ich funkcjonalność. Dowiedz się więcej o tym, co jest modne i co wpływa na jakość mebla.

We współczesnych domach dominują różne nurty aranżacyjne, ale to styl skandynawski nadal ma spore grono miłośników. Polacy pokochali meble utrzymane w takim klimacie głównie ze względu na ich proste formy, stonowane kolory oraz solidność wykonania. Przyjrzyjmy się bliżej narożnikom wypoczynkowym.

Wygląd narożnika do salonu lub pokoju

Wygląd mebli wypoczynkowych utrzymanych w stylu skandynawskim jest inspirowany naturą. Stąd proste geometryczne bryły, symetryczne linie, a także drewniane akcenty. Najczęściej z tego materiału wykonany jest stelaż oraz nóżki – wysokie i smukłe, proste lub lekko nachylone. Dodają one całej bryle wizualnej lekkości oraz dynamizmu, ale mają też walory praktyczne – łatwiej utrzymać czystość pod meblem.

Tapicerki zazwyczaj utrzymane są w odcieniach szarości, dzięki czemu narożniki pasują niemal do wszystkich wnętrz. Równie chętnie wybierane są materiały obiciowe w odcieniach niebieskiego. Tutaj paleta barw jest bardzo bogata – pastele, błękity, szmaragdy, kobalty, granaty i inne wyglądają bardzo szykownie.

W narożnikach skandynawskich na uwagę zasługuje też obecność poduch. Stanowią one siedzisko (tzw. sandwich), jak również oparcie czy podłokietniki. Gwarantują doskonałą podporę dla ciała, bez względu na to, w jakiej pozycji wypoczywasz. Nowoczesne i wygodne narożniki można znaleźć na marketmeblowy.pl/meble-tapicerowane/narozniki-tapicerowane

Jakość mebla wypoczynkowego

Meble wypoczynkowe muszą wyglądać atrakcyjnie, ale gustowny design to nie wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów. Ważna jest też jakość wykonania narożnika, która determinuje jego żywotność. Szczególnie istotny jest:

  • materiał, z jakiego wykonano konstrukcję (drewno, sklejka, wsporniki metalowe),
  • rodzaj tapicerki (grubsza, o większej gramaturze, co oznacza, że będzie odporna na płowienie i przecieranie),
  • wypełnienie siedziska (pianka termoplastyczna, kulka silikonowa, sprężyny bonnelowe).

Zamierzasz używać narożnika przez całą dobę? Wybierz mebel rozkładany z funkcją spania. Popularne są stelaże belgijskie, które łatwo się składa. Dużym atutem są też pojemniki na pościel – tworzą dodatkowe miejsce do przechowywania i ułatwiają utrzymanie porządku w salonie. Łóżka są doskonałe dla domowników, ale też dla przyjezdnych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *