Pierwotny rynek nieruchomości w Gdańsku – przybywa luksusowych mieszkań

Ceny nowych mieszkań rosną w całej Polsce – również i w Gdańsku. Na taki stan rzeczy wpływ ma wiele czynników. Nie bez znaczenia jest m.in. to, że deweloperzy w Gdańsku realizują coraz więcej inwestycji z myślą o bardziej zamożnych klientach.

Luksusowe lokale – Gdańsk od kilku lat w czołówce

Każdy deweloper w Gdańsku doskonale zna rynkowe trendy. Nietrudno zauważyć, że w stolicy województwa pomorskiego luksusowe lokale wzbudzają coraz większe zainteresowanie ze strony klientów. Za luksusowe uznawane się takie apartamenty, których ceny oscylują w granicach 150-200 proc. średniej ceny ofertowej 1 m kw. nowego mieszkania. Do tej kategorii zaliczają się także i te mieszkania, których ceny powyższą granicę przekraczają.

Pod względem ich ilości w 2016 r. Gdańsk plasował się na 3. miejscu w kraju (za Krakowem i Warszawą), ale 2 lata później m.in. dzięki inwestycjom realizowanym przez niejednego dewelopera w Gdańsku sytuacja się zmieniła. Gdańsk wysunął się na prowadzenie z wynikiem 7 proc. – taki właśnie odsetek w ofercie deweloperów stanowiły luksusowe mieszkania (dla porównania Warszawa osiągnęła wówczas 5 proc.).

Mieszkania w Polsce drożeją, ale zainteresowanie luksusowymi lokalami nie spada

Ceny mieszkań w Polsce, w tym również w Gdańsku, poszły ostatnio mocno w górę i na razie nie zanosi się na spadki. Pomimo tego luksusowe apartamenty na brak nabywców nie narzekają, co deweloperzy w Gdańsku skrupulatnie wykorzystują, zwiększając ilość inwestycji w tym obszarze. Zdaniem wielu specjalistów nie bez znaczenia w omawianym kontekście jest to, że choć sytuacja gospodarcza w kraju jest trudna, mieszkańcy Pomorza się bogacą.

Inwestycja w nieruchomości zawsze się opłaca. Ponadto wspomniany deweloper w Gdańsku wskazuje na to, że np. w Sopocie rynek nie jest już w stanie zaspokoić rosnących potrzeb, dlatego oczy nabywców zwróciły się na Gdańsk. Mając na względzie preferencje zamożnych klientów, niejeden deweloper w Gdańsku oferuje coraz więcej luksusowych lokali nie tylko w centrum miasta, ale także w pasie nadmorskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *