Ogrodzenie z bloczków betonowych to świetna inwestycja!

Ogrodzenie spełnia funkcje praktyczne. Jest niezbędne na każdej posesji, zarówno tej prywatnej, jak i firmowej. Ponadto to element, który staje się wizytówką – zachęca klientów, cieszy domowników i ich gości, a nade wszystko jest w stanie podkreślić estetykę całego terenu.

Ogrodzenia wykonywane są z różnych materiałów. Jednym z nich są bloczki bazujące na betonie architektonicznym. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Ogrodzenie i jego rola

Zacznijmy od roli, jaką spełnia ogrodzenie. Właściwie można mówić o co najmniej kilku funkcjach. Przede wszystkim ogrodzenie wyznacza granice posesji – tej prywatnej oraz firmowej. To zatem informacja dla osób postronnych, gdzie zaczyna się i kończy teren prywatny.

To samo ogrodzenie jest praktycznym zabezpieczeniem przed działaniem czynników zewnętrznych. Chroni bowiem przed wiatrem, napływem zanieczyszczeń pochodzących np. z pobliskich pól czy dróg. Co więcej, sprawia ono, że użytkownicy mają poczucie prywatności. Mogą się odgrodzić od tego, co na zewnątrz, uchronić przed wzrokiem osób postronnych. Prywatność i zachowanie intymności są szczególnie ważne dla domowników.

Ogrodzenie tymczasowe a stałe

Czym się różni ogrodzenie tymczasowe od stałego? Jak sama nazwa wskazuje, to pierwsze powstaje z myślą o tym, że zostanie zmienione na docelowe, gdy np. budowa dobiegnie końca. O ogrodzeniu myślimy już na etapie projektowania danego obiektu. Zanim dom czy budynek firmowy nada się do codziennego użytku, chcemy zaznaczyć wyraźnie, gdzie znajdują się granice posesji. To dlatego stawiamy na ogrodzenie tymczasowe. Tym bardziej, że dopiero ukończona budowa w całości ukazuje estetykę domu czy obiektu firmowego, co pozwala najlepiej dobrać wygląd ogrodzenia stałego.

Przechodzimy zatem do ogrodzenia stałego, czyli tego, które ma przetrwać lata użytkowania. Można się o nie pokusić już na samym początku, unikając tworzenia ogrodzenia tymczasowego. Często jednak właściciele fundusze przeznaczają na inne elementy i realizacje, a ogrodzenie, które ma zagościć na stałe, znajduje się na końcu ich listy zadań niezbędnych do wykonania.

Na ogrodzenie tymczasowe chętnie wybierane są bloczki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego. Wpływa na to fakt, że są one stosunkowo niedrogie, estetyczne, uniwersalne pod względem możliwości dopasowania do aranżacji zielonej przestrzeni, a przy tym nie nastręczają trudności podczas montażu.

Właściciele, którzy zdecydowali się na tymczasowe ogrodzenie betonowe, szybko jednak przekonują się o tym, że to konstrukcja, której wcale nie trzeba zmieniać. Świetnie bowiem się sprawdza w roli ogrodzenia stałego – zarówno pod względem właściwości, jak i estetyki.

Właściwości ogrodzenia betonowego

Ogrodzenie z bloczków betonowych nie poddaje się działaniu czynników zewnętrznych. Tym samym zachowuje swoje właściwości niezależnie od warunków pogodowych. Jest ono w stanie przetrwać wilgoć, opady atmosferyczne, niską oraz wysoką temperaturę, silne promieniowanie słoneczne, wiatr.

Nie podlega również uszkodzeniom, więc stanowi solidną barierę dla nieproszonych gości. Jest to świetne rozwiązanie w terenach nadmorskich. Ogrodzenia betonowego nie ima się bowiem pleśń, grzyby czy mech. Słona woda nie wyrządza szkód tak wzniesionej konstrukcji, co jest ogromnym atutem.

Estetyka

Do prostego montażu, który finalnie wpływa na niższe koszty przygotowania ogrodzenia betonowego, i wspomnianych właściwości, dokładamy jeszcze jedną, potężną zaletę – estetykę. Na tyle uniwersalną, by bloczki betonowe pojawiły się w ogrodzeniu wokół obiektu o dowolnej architekturze, wciąż jednak oryginalną, z możliwością zastosowania indywidualnych, także nietypowych rozwiązań.

To od właścicieli zależy, jak będzie się prezentowało finalne ogrodzenie. Czy poszczególne elementy będą miały gładką czy porowatą strukturę. Zaprezentują kolorystykę utrzymaną w naturalnych barwach tego materiału czy też odmienną. Ponadto betonowe bloczki ciekawie się prezentują zestawione z innymi surowcami stosowanymi do tworzenia ogrodzeń, np. z elementami drewnianymi.

Gdzie kupować?

Wśród firm oferujących produkcję ogrodzeń z bloczków betonowych na uwagę zasługuje Manufaktura SLABB. Jest to firma, która wszystkie elementy produkuje na terenie Polski. Korzysta z najlepszych jakościowo produktów, stawiając na indywidualne realizacje.

Praca odbywa się przy udziale zespołu fachowców, w tym artystów, co finalnie oznacza możliwość uzyskania niebanalnych realizacji, z zachowaniem ich trwałości i najważniejszych cech fizycznych elementów ogrodzeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *