Odpowiednia prezentacja tkanin jako klucz do sukcesu salonu meblowego

Jeśli prowadzisz swój salon meblowy z pewnością wiesz dobrze, że konkurencja w tej branży jest naprawdę spora. Kluczowe znaczenie ma więc przekonanie do siebie klienta, który przekroczy próg sklepu. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią prezentację tkanin, które wykorzystywane są jako obicia mebli tapicerowanych.

Zdjęcia mebli to zdecydowanie za mało

Oczywistym jest że ze względu na wielkość salonu meblowego na ekspozycji nie mogą znaleźć się wszystkie meble. Bardzo wiele firm decyduje się więc pokazywać je klientom w katalogach lub w formie wizualizacji komputerowej. Warto jednak mieć świadomość, że dla wymagających klientów to za mało.

W dzisiejszych czasach kupujący chcą mieć możliwość dotknięcia tkaniny, z której wykonane będzie obicie mebla. Zależy im na sprawdzeniu jego faktury, grubości i wytrzymałości. Chcą ocenić jak dany kolor prezentuje się w świetle dziennym. Dopiero wtedy decydują się na zakup konkretnego mebla. Dlatego też w każdym salonie meblowym muszą znaleźć się próbki tkanin wykorzystywanych do tapicerowania siedzisk..

Wzorniki, katalogi, próbki

Istnieje wiele sposobów na elegancką i efektowną ekspozycję tkanin w salonie meblowym. Przede wszystkim możemy postawić na katalogi w formie książek lub segregatorów, w których kolejnymi stronami są po prostu odpowiednio docięte kawałki materiałów.

Kolejnym rozwiązaniem, które cieszy się popularnością są wzorniki. Mogą przybrać formę dużych plansz, na których naklejone są kawałki tkanin. Zaletą zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania jest to, że zajmują one naprawdę mało miejsca. Nie są jednak rozwiązaniem, które przykuwa uwagę klienta i muszą być prezentowane przez sprzedawcę.

Jeśli chcesz, aby klient sam mógł przejrzeć dostępne tkaniny i ocenić ich jakość, postaw na próbki, które mogą przybrać formę standów, na których umieścimy wiszące szale z poszczególnych tkanin. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim jest doskonale widoczne dla każdego klienta. Poza tym, próbki materiału są większe, dzięki czemu kupujący może dotknąć je, ocenić grubość, fakturę czy kolorystykę bez najmniejszych problemów. Wybierając taki sposób prezentacji tkanin zadbajmy jednak o to, by były estetycznie wykończone oraz posegregowane pod kątem kolorów oraz rodzaju materiału, z którego zostały wykonane. Solidne tkaniny obiciowe oraz nowoczesne elementy ekspozycyjne dla produktów można znaleźć na kameleon.pro

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na ciekawą, atrakcyjną dla klienta prezentację tkanin w salonie meblowym. Dzięki temu każda firma może wybrać rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *