Odkurzacz do domu. Jak wybrać odpowiedni model?

Jaki odkurzacz wybrać? Wbrew pozorom nie jest to łatwe pytanie. Przy wyborze odkurzacza czeka na nas wiele problemów do rozwiązania, a podjęcie niewłaściwych decyzji będzie wiązało się z problemami z utrzymaniem porządku w domu oraz niepotrzebnym stresem. Pod uwagę należy wziąć między innymi moc odkurzacza, typ odkurzacza, rodzaje filtrów i wiele innych czynników. Jaki rodzaj odkurzacza będzie w naszym przypadku najlepszy?

Odkurzacz do domu. Regulacja mocy ssania, pojemność pojemnika, zwijacz przewodu i filtr antyalergiczny. Jak wybrać odkurzacz, który spełni nasze oczekiwania?

Dobry odkurzacz powinien spełniać kilka wymagań. Najważniejsze to na pewno cicha praca, wydajność, wygoda korzystania oraz higiena. Pozostałe czynniki omówimy w kolejnych akapitach. W tym skupimy się natomiast na kwestii filtrów wylotu, która szczególnie ważna okazuje się w domach, w których mieszkają alergicy. Szczególnie polecany jest filtr wodny oraz wykonany z włókna szklanego filtr HEPA, zatrzymujący blisko 100 procent pyłków wydostających się z pojemnika lub worka.

Jak dobrać moc odkurzacza? Czy warto wybrać odkurzacz o dużej mocy? Jak ten parametr kształtuje się w tanich modelach?

Moc odkurzacza to pojęcie niejednoznaczne. Może odnosić się do dwóch czynników:

  • mocy silnika: to od niej w największej mierze uzależniona jest wydajność sprzątania. Im wyższy będzie ten parametr, tym bardziej funkcjonalne i uniwersalne będzie dane urządzenie. Warto więc wybierać odkurzacze o jak największej mocy (w UE maksymalna wartość to 900 W);
  • mocy zasysania: chociaż jest ona bezpośrednio związana z mocą silnika, to na rynku można znaleźć modele o dobrej mocy ssania przy niewielkim silniku. Optymalna moc ssania w przypadku urządzeń do użytku domowego waha się od 400 do 600 W.

Odkurzacz bezworkowy czy odkurzacze workowe? Kiedy warto wybrać odkurzacz workowy? Jakie znaczenie ma pojemność worka?

Wybierając odkurzacz do domu, stajemy również przed pytaniem o to, czy lepszym rozwiązaniem będą w naszym przypadku odkurzacze bezworkowe (dostępne pod adresem https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-standardowe/zbieranie-kurzu_pojemnik) czy też modele workowe. Eksploatacja tego pierwszego jest wprawdzie tańsza i wymaga nieco mniejszego wysiłku, ale przy opróżnianiu pojemnika jesteśmy narażeni na kontakt z kurzem i zawartymi w nim alergenami – to ryzyko minimalizuje odkurzacz workowy.

Cichy odkurzacz to najlepszy odkurzacz. Czemu poziom hałasu ma duże znaczenie i jaki odkurzacz kupić, by nie przeszkadzał domownikom?

Hałas generowany przez pracujący odkurzacz bywa dokuczliwy – zwłaszcza dla dzieci i zwierząt. By uniknąć związanych z tym problemów, warto wybierać modele, których poziom hałasu nie przekracza 60 decybeli. Znajdziemy je między innymi w ofercie marki Eletrolux (dostępne na https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-standardowe/electrolux)

Odkurzacze pionowe czy odkurzacze tradycyjne? Czy model tradycyjny jest równie wygodny, co odkurzacz pionowy? Kiedy warto wybrać któryś z tych wariantów?

Jeśli zależy nam na wygodzie obsługi, najlepszym rozwiązaniem będą odkurzacze pionowe (do kupienia na https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-pionowe), które cechują się bardziej kompaktową budową. Z drugiej strony odkurzacze klasyczne są częściej spotykane na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *