Ochrona przed słońcem i insektami czyli nowoczesne osłony okienne w naszym mieszkaniu

Mieszkanie chronimy przed wieloma rzeczami. W pierwszej kolejności przed kradzieżą, a także takimi sytuacjami, jak pożary i zalania. Jednak w życiu codziennym przydaje się także ochrona przed innymi czynnikami np. nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzewaniem się pomieszczeń.

Istotna jest też dobra ochrona przed różnego rodzaju insektami. Producenci osłon okiennych oferują w tym zakresie wiele możliwości. Sprawdź, która z nich najlepiej będzie pasować do Twojego mieszkania.

Żaluzje drewniane – eleganckie i praktyczne rozwiązanie do salonu

Żaluzje drewniane to propozycja dla osób, które cenią sobie eleganckie i proste wnętrza. Produkt ten idealnie wpisuje się w założenia minimalizmu. Dodatkowo pozwala na ocieplenie wnętrz i sprawienie, że wydają się bardziej przytulne. Szczególnie, jeśli zdecydujesz się na naturalne, ciepłe odcienie brązu. Żaluzje z drewnianymi lamelami doskonale ochronią Twoje mieszkanie także przed promieniowaniem słonecznym. Przy pełnym zamknięciu doskonale zaciemniają wnętrza. Co istotne dla wielu osób, chronią one także do pewnego stopnia przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Jeżeli lubisz nowinki technologiczne, to możesz zdecydować się na zdalne sterowanie żaluzji przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie wiodącego producenta żaluzji drewnianych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Rolety w kasecie – ochrona przed słońcem i ciekawa stylistyka

Kolejną propozycją, która pozwala na osłonięcie okien i zmniejszenie nasłonecznienia mieszkania, są rolety w kasecie. Ten produkt ceniony jest przede wszystkim za możliwość bezinwazyjnego montażu. Nie trzeba tutaj nawiercać ramy okiennej czy ścian wnęki. Wystarczy zamontować kasetę z roletą na ramie zgodnie z instrukcją.

Rolety w kasecie dostępne są w wielu wariantach. Jeżeli zależy Ci na dobrym zaciemnieniu pomieszczenia, zdecyduj się na modele, które wykonane są z tkaniny typu blackout. Inną ciekawą propozycją jest tkanina żakardowa o subtelnym wzorze. Jeżeli lubisz odważniejsze rozwiązania, możesz wybrać do nowoczesnego salonu rolety z awangardowym nadrukiem. Zwróć też uwagę na rolety typu dzień noc, które umożliwiają jeszcze lepszą kontrolę nad tym, ile światła słonecznego dostaje się do wnętrza domu. Są one bowiem wykonane z tkaniny w pasy – przeźroczyste i nieprzeźroczyste. Odpowiednie sterowanie nimi pozwala na całkowite lub częściowe zaciemnienie wnętrza.

Moskitiery ramowe – najlepsza ochrona przed insektami

Z kolei, jeżeli zależy Ci na dobrej ochronie mieszkania przed nieproszonymi gośćmi w postaci różnego rodzaju owadów, zdecyduj się na montaż moskitier. Ciekawą propozycją są tutaj moskitiery ramkowe. Siatka jest rozciągnięta na aluminiowej ramie, która może być pomalowana proszkowo. W gamie producentów są kolory, które odpowiadają barwie stolarki okiennej. Dzięki czemu po zamontowaniu moskitiera wygląda tak, jakby była częścią okna. Zarówno siatka, jak i rama wykonane są z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu produkt będzie służył Ci przez długie lata. Dodatkową zaletą jest tutaj możliwość bezinwazyjnego i szybkiego montażu. Więcej na temat tego, jak zamontować moskitierę, przeczytasz na stronie: https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *