Jak wykorzystać ciemne płytki do łazienki w nowoczesnej aranżacji?

Urządzenie łazienki to niezwykle ważny element aranżacji każdego domu lub mieszkania. To tworzenie oazy dla wszystkich mieszkańców, przestrzeni, w której każdy będzie mógł komfortowo spędzić czas w długiej, gorącej kąpieli lub podczas rześkiego prysznica. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na koncepcję wnętrza, zwłaszcza jeśli chcesz postawić na nieco mniej standardowy, a bardziej nowoczesny wystrój. Sprawdź, jak w łazience sprawdzą się ciemne płytki – to wyjątkowy sposób na urozmaicenie tego pomieszczenia.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak urządzić czarną łazienkę ze złotymi zdobieniami,
  • gdzie wykorzystać ciemne płytki we wnętrzu,
  • z czym łączyć ciemne, wzorzyste kafle.

Zastanawiasz się, czy dobrym rozwiązaniem będą ciemne płytki w małej łazience? A może myślisz, że to sposób na urządzenie jedynie dużego pomieszczenia? W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów aranżacyjnych, które będą idealne zarówno do większych, jak i mniejszych łazienek. Producent płytek ceramicznych Tubądzin przygotował kolekcje, których różnorodność zachwyca, a jednocześnie pozwala na urządzenie wymarzonego wnętrza, niezależnie od metrażu.

Płytki czarno-złote w Twojej nowoczesnej łazience

Nowoczesna łazienka w czarno-złotych kolorach to gorący trend tego sezonu. Piękno głębokiej czerni w wysokim połysku połączone z subtelnymi błyszczącymi zdobieniami w jasnym kolorze pomagają stworzyć aranżację pełną klasy, a jednocześnie przyciągającą wzrok. Kolekcja Sophi Oro została zaprojektowana, aby podkreślić to, co w nowoczesności i glamour najpiękniejsze – ciemne kolory oraz blask.

Nowoczesne płytki do łazienki ze złotymi akcentami
Kolekcja Sophi Oro, Tubądzin

Połączenie tych dwóch kolorów, a także subtelnej bieli kafli podłogowych oraz części armatury to powiew nowoczesności. Surowe barwy i ciepło złota doskonale się ze sobą komponują, tworząc aranżację o delikatnym sznycie glamour. Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić szlachetność wnętrza, dobierz puchate tekstylia oraz wyposażenie w kolorze złota. Pamiętaj też o ciepłym oświetleniu.

Ciemne płytki do łazienki jako urozmaicenie wnętrza

Aranżacja z nowoczesnymi płytkami do łazienki w ciemnych kolorach może być urozmaiceniem wnętrza, w którym motywem przewodnim są zupełnie inne, jasne, barwy. Urządzasz nowoczesny pokój kąpielowy w stylu naturalnym? W kolekcji Sedona znajdziesz płytki ciemnografitowe, które będą znakomicie współgrać z beżami i kolorami drewna, charakterystycznymi dla tego stylu.

Płytki ciemnografitowe w naturalnej aranżacji
Kolekcja Sedona, Tubądzin

Aby nie odwracać uwagi od kwintesencji tego wnętrza, czyli inspiracji naturą, warto zdecydować się na aranżację jednej lub dwóch ścian z użyciem ciemnych płytek. Dobrym rozwiązaniem będą grafitowe kafle delikatnie przetykane białym użyłeniem. Inspirowane prawdziwymi kamieniami doskonale wpiszą się w naturalne wnętrze.

Wzorzyste, ciemne płytki – czy sprawdzą się w Twojej łazience?

Ciemne płytki nie muszą być zupełnie jednolite – ciekawą propozycją są wzory i grafiki na kaflach, które zostały zaprojektowane przy użyciu ciemniejszej palety barw. W kolekcji Moor znajdziesz wyjątkową dżunglę w kolorach natury – zielenie i brązy przenikają się ze sobą na powierzchni tych niemal trójwymiarowych płytek.

Ciemne płytki do łazienki o wyjątkowym wzorze
Kolekcja Moor, Tubądzin

Taki sposób aranżacji sprawdzi się zarówno na mniejszym, jak i większym metrażu. Kolory ziemi są ciemne i jednocześnie ciepłe, dzięki czemu łazienka nabierze przytulnego charakteru. W połączeniu z jasnymi płytkami mogą tworzyć ozdobę jednej ściany, urozmaicając wnętrze niedużej łazienki, a jednocześnie zastępując dodatkowe – zajmujące cenne miejsce – dekoracje. Będą doskonale łączyć się z drewnem, ale też z oszczędnym metalowym i miedzianym wyposażeniem. Wraz z ciepłym oświetleniem, niemal przeniosą Cię wprost do przepięknej dżungli.

Ciemne płytki do łazienki to rozwiązanie uniwersalne, ale jednocześnie wyjątkowe i pozwalające na wiele wyróżniających się aranżacji. Możesz wykorzystać je tylko na jednej ścianie, aby ozdobić wnętrze, ale sprawdzą się równie dobrze w całej przestrzeni Twojej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *