Jak urządzić centrum relaksu w dużym salonie

Salon to miejsce reprezentatywne i zazwyczaj główna część mieszkania. Najczęściej służy do przyjmowania gości, ale również stanowi centrum spotkań członków rodziny. W jaki sposób zaaranżować miejsce typowo przeznaczone do wypoczynku i relaksu, jeżeli powierzchnia tego pomieszczenia jest duża i znajduje się w nim jadalnia oraz inne dodatkowe strefy dziennej aktywności? Najlepiej jest wydzielić jedną część pokoju, która będzie mogła stanowić miejsce przeznaczone dla każdego spragnionego oderwania się od codziennych obowiązków i spędzenia czasu z bliskimi.

Aranżacja przytulnego i klimatycznego miejsca wypoczynkowego

W pierwszej kolejności warto skupić się na wyborze mebli wypoczynkowych. W dużym salonie sprawdzą się duże, wielosiedziskowe, wygodne i wielofunkcyjne narożniki, szczególnie gdy liczba domowników jest spora. Ogromną zaletą tych mebli jest to, że można na nich siedzieć, na przykład oglądając telewizję, nie przeszkadzając osobie, która ma ochotę się zdrzemnąć na przeciwległej części mebla. Styl narożnika należy dobrać do konkretnej aranżacji, jednakże prawie do każdego wnętrza, czy to klasycznego, czy nowoczesnego lub skandynawskiego będą pasować narożniki o prostej formie z wygodnymi i dodającymi elegancji boczkami. Ciekawym elementem uzupełniającym narożnik są barki ze schowkiem i drewnianym blatem. Pozwalają one na przechowywanie podręcznych przedmiotów (piloty, okulary, ulubiona prasa) oraz zapewniają miejsce do odstawienia filiżanki z herbatą czy zimnego napoju. Takie barki znaleźć można np. w wypoczynkowych systemach modułowych, które umożliwiają samodzielną konfigurację mebla.

Resztę centrum relaksu aranżuje się wokół głównego mebla, jakim będzie duży narożnik (zobacz piękne i wygodne narożniki marki Gala Collezione https://www.galameble.com/narozniki/). Z pewnością powinien przed nim stanąć prosty stolik kawowy. Jeżeli ten mebel będzie miał pod spodem dodatkową półkę, będzie to jego ogromnym walorem, ponieważ będzie można odłożyć tam książki czy czasopisma. Strefę relaksu może doskonale uzupełniać dodatkowy barek na kółkach. Jest to niezwykle praktyczny element, który jednocześnie pełni rolę dekoracyjną. Dzięki niemu napoje, kieliszki czy przekąski zawsze będzie można mieć pod ręką blisko narożnika. Pustą ścianę naprzeciwko warto wykorzystać do powieszenia telewizora lub montażu rzutnika, oczywiście jeżeli rodzina preferuje spędzanie czasu w ten sposób. Wiele osób woli przeznaczyć pobliską ścianę na aranżację biblioteki z bogatymi księgozbiorami. Będzie to już zależało od osobistych upodobań.

Jakie inne elementy są niezbędne w takim centrum relaksu? Na pewno ogromną rolę będzie odgrywało światło. Podczas wypoczynku raczej rezygnujemy z tego górnego na rzecz dodatkowych jego źródeł. Przy narożniku powinna więc stanąć lampa podłogowa, która będzie sprzyjać czytaniu lub korzystaniu z przenośnych urządzeń elektronicznych. Całość aranżacji uzupełnią odpowiednio dobrane tekstylia, czyli przytulne i piękne poduszki oraz koce. Mogą one znaleźć swoje miejsce w stylowej lub też prostej skrzyni, w zależności od stylu aranżacji. Modnie prezentują się także wysokie kosze z metalowymi elementami, w których można pomieścić dodatkowe pledy czy poduchy. Dzięki takiemu przemyślanemu przygotowaniu całości aranżacji i zaplanowaniu każdego szczegółu, powstanie naprawdę nastrajające do relaksu i kompletnego resetu miejsce, które będzie przyciągało całą rodzinę nie tylko w jesienne wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *