Dlaczego warto zamontować windę dla seniora w domu? Poznaj 5 powodów!

Zejście lub wejście po kilkunastu stopniach zajmuje sprawnej osobie mniej niż 30 sekund. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku seniora, który z trudnością pokonuje schody. Przejście z parteru na piętro wiąże się dla niego z bólem i strachem przed niebezpiecznym upadkiem. Jak rozwiązać ten problem? Wystarczy zamontować windę dla seniora. Poznaj kolejne 4 powody, dla których warto ją mieć.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • dlaczego seniorzy wybierają windy Stiltz,
  • jak wygląda montaż małej windy domowej,
  • kto może z niej korzystać,
  • kiedy warto zamontować windę DUO, a kiedy TRIO.

Mała winda w domu jednorodzinnym – nowość na polskim rynku

Większość z nas korzysta z dużych dźwigów osobowych zamontowanych w blokach lub budynkach użyteczności publicznej. Od niedawna dostępne są jednak także małe i ciche windy przeznaczone do użytku domowego. Są one znacznie tańsze od tradycyjnych wind, a ich montaż nie wymaga przebudowy budynku ani przeprowadzania remontu. Windy Stiltz mogą jednocześnie przewozić 2 lub 3 osoby. Urządzenia te wyróżniają się intuicyjną obsługą, z którą z łatwością poradzą sobie osoby w podeszłym wieku. A nowoczesne wzornictwo i estetyczny wygląd wind domowych sprawiają, że urządzenia te w niczym nie przypominają dźwigów z blokowisk.

Cicha winda w domu – dlaczego warto ją mieć?

Istnieje wiele powodów, dla których Polacy zaczynają montować w swoich domach windy dla seniorów. Pierwszym z nich jest chęć uchronienia bliskiej osoby w podeszłym wieku przed bólem związanym z pokonywaniem stopni oraz groźnym upadkiem ze schodów. Założenie windy w domu jednorodzinnym ma jednak więcej zalet. Poznaj 4 z nich:

  1. zamontowanie nowoczesnego dźwigu zwiększa komfort całej rodziny, ponieważ mogą z niego korzystać wszyscy domownicy. Cicha winda w domu będzie niezastąpiona, gdy jeden z członków Twojej rodziny złamie nogę. Sprawdzi się też w przypadku schorowanych osób, którym osłabienie utrudnia szybkie pokonywanie schodów. Będzie również praktycznym udogodnieniem dla rodzin z małymi dziećmi, pozwoli bowiem uniknąć męczącego przenoszenia po schodach nosidełka, torby oraz wózka.
  2. mała winda w domu jednorodzinnym sprawi, że nie będziesz już musiał wnosić po schodach zakupów oraz innych ciężkich przedmiotów, np. sprzętu sportowego lub instrumentów muzycznych. Zobacz na filmie, jak działa winda Stiltz Duo.

  1. zamontowanie windy Stiltz to inwestycja w bezpieczną przyszłość seniora. Nawet, jeżeli teraz Twoi rodzice lub dziadkowie są jeszcze sprawni, to za kilka lat chodzenie po schodach zacznie im sprawiać problemy. Dzięki cichej windzie domowej nie będą musieli przeprowadzać się na parter, ponieważ pomimo spadku sprawności, zachowają samodzielność
  2. winda dla seniora zwiększy wartość Twojego domu lub mieszkania dwupoziomowego. Montując ją, zyskujesz więc nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale także inwestujesz w podniesienie standardów swojej nieruchomości.

Montaż windy dla dwóch osób – zajmuje tylko 1 dzień!

A zakres wykonywanych prac jest minimalny i nie wymaga remontu. Zasilanie windy dla seniora jest bardzo proste – wystarczy podłączyć urządzenie do zwykłego gniazdka elektrycznego. Choć dźwig jest w pełni oświetlony, jego koszty użytkowania są niskie ze względu na zastosowanie efektywnych energetycznie lamp LED-owych. Możesz korzystać ze swojej windy domowej w dowolnym miejscu – w sypialni, salonie, korytarzu lub kuchni. Urządzenie nie musi sąsiadować z żadną ścianą. A jego małe rozmiary sprawiają, że zmieści się wszędzie – dwuosobowy model DUO zajmuje powierzchnię równą 0,8 m2.

Winda TRIO czy DUO – która lepsza?

Producent dźwigów oferuje 2 modele. Pierwszy z nich – DUO, jest przystosowany do przewozu 2 osób. Wariant TRIO jest od niego większy i wyróżnia się większym udźwigiem, który pozwala na jednoczesne transportowanie 3 osób. Winda TRIO umożliwia także przewożenie osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem.

Chcesz wiedzieć więcej o windach dla seniora Stiltz? Wejdź na stronę: www.windy-domowe.pl.

Zadaj pytanie naszym ekspertom! Zadzwoń pod nr:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002
Możesz też wysłać do nas e-maila na adres: zapytanie@windy-schodowe.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *