Chronią czy zdobią? Poznaj cechy rolet aluminiowych zewnętrznych

Rolety zewnętrzne są coraz częściej spotykanym elementem aranżacji domu, zauważyć je można już nawet we wszystkich oknach bloków. W jakim celu są montowane – jako ochrona czy ozdoba okna? Dowiedz się, czy warto zainwestować w takie rozwiązanie w Twoim mieszkaniu.

Rolety zewnętrzne na każdą porę roku

Rolety aluminiowe zewnętrzne zadbają o to, by do mieszkania nie wpadała nadmierna ilość promieni słonecznych. W ten sposób nie tylko ochronią przed światłem świecącym w oczy i nieprzyjemnie odbijającym się od ekranu monitora czy telewizora, ale, co najważniejsze, utrzymają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Pokój nie będzie się już przegrzewał upalnym latem. Z kolei zimą aluminiowe rolety zewnętrzne sprawują się doskonale w formie dodatkowej izolacji termicznej okna. W porach deszczowych osłonią szybę przed zaciekami, a podczas gradu ochronią ją przed uszkodzeniem; aluminium jest mocnym materiałem, który tworzy dla naszej szyby pancerz ochronny.

W trosce o Twoje bezpieczeństwo

Moc aluminium sprawdzi się również w przypadku próby włamania. Rolety opuszczone do samego parapetu chronią całą szybę, nie przepuszczając nawet centymetra wolnej przestrzeni, a więc jej wybicie staje się wysoce utrudnione. Aby mieć jednak stuprocentową pewność, że nasza roleta pełni funkcję zabezpieczenia przed włamywaczami, warto wyposażyć dom w antywłamaniowe rolety zewnętrzne; różnią się od zwykłych specjalnie ekstradowanym profilem aluminiowym. Klasyczne rolety zewnętrzne na pewno spowolnią proces włamania i ochronią szybę przed wandalizmem, ale tylko wersje antywłamaniowe posiadają wzmocnienie, które sprawi, że włamywacz nie będzie w stanie się przez nie przedrzeć żadnym narzędziem.

Nowoczesne aluminiowe rolety zewnętrzne

Kolejnymi atutami są kwestie wizualne i komfort. Szeroka gama kolorystyczna zarówno zwykłych rolet aluminiowych, jak i wersji antywłamaniowych wspiera estetyczny wygląd domu. Nadają mu one nowoczesnego designu, przy czym pasują do każdego typu elewacji. Jednak jedną z największych zalet rolet zewnętrznych jest ich wpływ na komfort życia w mieszkaniu. Solidne wykonanie i wysoka jakość materiałów sprawiają, że dotrze do nas zdecydowanie mniej odgłosów z ulicy. Zmęczeni po całym dniu w pracy czy szkole możemy odpocząć w błogiej ciszy niezmąconej ruchem ulicznym, czy głośnym deszczem.

Aluminiowy pancerz poprawi więc jakość naszego wypoczynku i przede wszystkim, snu. Chroni szyby przed dewastacją i uszkodzeniami wynikającymi z warunków pogodowych, a wersja antywłamaniowa zadba o nasze bezpieczeństwo. Jeżeli zastanawiasz się nad montażem aluminiowych rolet zewnętrznych w swoim domu warto skontaktować się z doradcą, który pomoże dobrać idealne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *