4 proste triki na utrzymanie czystości w łazience

Łazienka to miejsce w domu, które wymaga szczególnej uwagi, jeśli chodzi o czystość. W końcu to tam spędzasz czas rano i wieczorem, dbasz o higienę i pielęgnację ciała. Aby utrzymać łazienkę w nienagannej czystości, wystarczy poznać kilka prostych trików. Wbrew pozorom kluczem do efektywnego sprzątania nie jest wielogodzinna praca, a małe zmiany, które pozwolą Ci utrzymać porządek przez cały czas.

Usuwanie osadu z armatury

Osad po jakimś czasie tworzą zacieki i plamy, które są bardzo trudne do usunięcia. Jednak nie martw się, istnieją łatwe sposoby, aby się ich pozbyć. Przede wszystkim zainwestuj w dobry produkt, taki jak Ludwik Mleczko do czyszczenia łazienki 750 ml. Takie detergenty są specjalnie opracowane, aby usuwać osad i kamień z powierzchni, zwłaszcza z brodzików prysznicowych. Rozprowadź mleczko równomiernie na powierzchni brodzika , pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz wodą i przetrzyj ściereczką.

Pleśń w łazience

Nie ma nic dziwnego w tym, że w łazience z czasem może pojawić się pleśń – szczególnie jeśli nie ma w niej okna i ciężko dobrze ją przewietrzyć po każdej kąpieli. Zapobieganie  pleśni powinno być jednak Twoim priorytetem, ponieważ nie jest to tylko nieestetyczna zmiana, ale także zagrożenie dla Twojego zdrowia. Aby jej zapobiec , sięgnij po Ludwik Mleczko z chlorem – już po pierwszym użyciu zauważysz ogromną zmianę.

Brudne fugi

Fugi między kafelkami łatwo łapią kolor, co daje złudzenie brudu, pomimo tego, że sama powierzchnia jest czysta. Aby utrzymać  fugi w  czystości, wystarczy stosować kilka prostych trików. Najprostszą metodą jest użycie mieszanki sody oczyszczonej, wody i wybielacza. Wymieszaj składniki w równej proporcji, a następnie nałóż na fugę szczoteczką do zębów. Pozostaw na kilka minut, a następnie przetrzyj szczoteczką i opłucz wodą. Jeśli nie chcesz tworzyć własnych specyfików, odpowiednie znajdziesz w Zestawie Ludwik do sprzątania łazienki.

Plamy w toalecie

Osady w toalecie mogą wyglądać niezwykle nieestetycznie, a do tego dość trudno je usunąć. Czyszcząc armaturę, musisz uważać, żeby nie zniszczyć jej powłoki ochronnej i nie spowodować trwałych rys. Najbezpieczniej jest więc sięgnąć po Ludwik zestaw do łazienki, w którym znajduje się kilka detergentów stworzonych specjalnie po to, by usunąć osady w sposób bezinwazyjny. Dodatkowo mają one świetne działanie antybakteryjne i ochronne, więc zabezpieczą toaletę na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *